Obszary działalności

Od nasion do leku

Surowce, z których produkujemy, są naturalne, a nasze leki spełniają wysokie wymagania. Aby oferowane przez nas leki miały zawsze jednakowo wysoką jakość, Bionorica opatentowała własne metody produkcji. Nasza praca nie rozpoczyna się od wyizolowania substancji czynnych z roślin: również nasiona, uprawy i żniwa podlegają ścisłym regulacjom i kontrolom. Nasze rośliny uprawiamy na własnych terenach, np. na Majorce. Oprócz tego posiadamy wieloletnie umowy z rolnikami, np. w Austrii, we Francji czy na Węgrzech. Ustandaryzowane procesy pomagają nam w uzyskiwaniu jednakowych rezultatów.

Nauka na pierwszym miejscu

Oprócz własnych placówek badawczych współpracujemy z 500 uniwersytetami i klinikami na całym świecie. Nasz cel: dalsze rozszyfrowywanie siły i skuteczności natury. W ten sposób stale ulepszamy nasze produkty i rozwijamy nowe leki roślinne.
Nasze badania koncentrują się nie tylko na dotychczasowych zastosowaniach terapeutycznych. Zgłębiamy również inne obszary, do których należą: otyłość, cukrzyca, zespół metaboliczny (schorzenie spowodowane nadmierną ilością pożywienia i brakiem ruchu), nieswoiste zapalenie jelit, niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby i inne.
Eksplorujemy również nieznane tereny, jakim są badania mikrobiomu. Ostatnio w naszych roślinnych lekach upatrujemy również szansę na zwalczanie postępującej antybiotykoodporności mikroorganizmów. Jest to bardzo ciekawa dziedzina naszych badań.
W skład koncernu Bionorica SE wchodzą dalsze samodzielne spółki córki, jak: Phytoneering Extract Solution GmbH, Bionorica research GmbH, Bionorica extracts S.L.

Phytoneering Extract Solution GmbH

Firma Phytoneering Extract Solutions GmbH (PES) zajmuje się sprzedażą ekstraktów roślinnych. Spółka sprzedaje swoim klientom dostosowane do indywidualnych potrzeb ekstrakty, korzystając z długoletniego doświadczenia firmy Bionorica.
Ekstrakty oferowane przez PES są stosowane m.in. w wyrobach farmaceutycznych, kosmetyce, weterynarii, suplementach diety. Od niedawna przedsiębiorstwo skupia się również na substancjach czynnych pozyskanych z włókien konopi, które nie podlegają przepisom niemieckiej ustawy o środkach odurzających.
Więcej informacji na stronie: www.phytoneering-extract-solutions.de

Bionorica Research GmbH

W 2005 roku w Innsbrucku (Austria) została utworzona Bionorica research S.A. jako w pełni zależna spółka córka firmy Bionorica SE. Celem instytutu jest przyspieszenie badań i rozwoju leków roślinnych w tradycyjnych i nowych wskazaniach leczniczych firmy Bionorica oraz rozwój metod analizy chemicznej.
Co roku część obrotów firmy jest inwestowana w badania.
 

Bionorica Extracts S.L.

Od roku 1995 hiszpańska spółka córka Bionorica Extracts S.L. ma siedzibę na Majorce. Ponad 30 pracowników firmy zajmuje się uprawą roślin leczniczych, bezpośrednią produkcją ekstraktów oraz kontrolą jakości zgodnie z ustaloną procedurą produkcji. Obecnie uprawy roślin Bionorica zajmują około 100 hektarów powierzchni na wyspie. Bionorica Extracts oprócz produkcji ekstraktów z tymianku do produktu Bronchipret® wytwarza także ekstrakty dla różnych klientów spółki Phytoneering Extract Solutions GmbH.