Cyclodynon®

Cyclodynon® to niehormonalny lek pochodzenia naturalnego, który w swym składzie zawiera opatentowany ekstrakt z niepokalanka mnisiego (Vitex agnus-castus)  jako substancję czynną w ilości 20 mg, uzyskiwany z czerwono - czarnych owoców. Cyclodynon® to lek, który korzystnie wpływa nie tylko na dolegliwości fizyczne, lecz również te związane ze sferą psychiczną łagodząc szereg uciążliwych objawów opisywanych terminem: Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego (PMS).                                             

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego, czyli popularnie nazywany PMS to jednostka chorobowa, która dotyka ponad połowy kobiet na całym świecie. Jest to zespół objawów o różnym rodzaju i nasileniu pojawiających się na kilka bądź kilkanaście dni przed miesiączką i ustępujących w trakcie wystąpienia krwawienia. Do typowych objawów należy wzrost masy ciała, ogólne rozdrażnienie, zmiany nastroju, nerwowość, smutek, spadek libido, bóle głowy, bóle i obrzęki piersi, dolegliwości żołądkowo-jelitowe. 

Zaleca się przyjmować lek przez okres trzech miesięcy, również podczas menstruacji. Kurację można rozpocząć w dowolnym dniu cyklu. Po złagodzeniu dolegliwości lub zauważeniu poprawy wskazane jest kontynuowanie kuracji lekiem Cyclodynon przez okres do 3 miesięcy włącznie. Zalecane dawkowanie to 1 tabletka dziennie. Jest to wygodny sposób dawkowania - zawsze 1 tabletka, niezależnie od masy ciała.

Nazwa produktu leczniczego: Cyclodynon, 20 mg, tabletki powlekane . Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg wyciągu (jako suchy wyciąg) z Vitex agnus-castus L. fructus (owoc niepokalanka zwyczajnego) (DERpierwotny 7-11:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: 70% etanol (V/V). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna: 50,00 mg. Postać farmaceutyczna: Tabletki powlekane. Wskazanie terapeutyczne do stosowania: Produkt leczniczy roślinny do leczenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Podmiot odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., ul. Hrubieszowska 6B, 01-209 Warszawa 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


1 Charakterystyka Produktu Leczniczego Cyclodynon
2 Kilicdag E.B. et. Al., Int J Gynaecol Obstet 2004 , 85 , 292 293.